Centrum Badań Kosmicznych PAN

tel. (+48) 224-966-200
Menu
24 października 2023

Zapraszamy na CASSINI Hackathon

Trzy dni prawdziwej burzy mózgów i szansa na stworzenie unikatowego pomysłu na biznes z wykorzystaniem danych satelitarnych i nawigacyjnych – CASSINI Hackathon, który odbędzie się  w dniach 3-5 listopada w Krakowskim Parku Technologicznym, to wydarzenie dla tych wszystkich, którzy chcą w zespołach opracować rozwiązania wpływające na rozwój międzynarodowy i pomoc humanitarną.

Dr Małgorzata Jenerowicz-Sanikowska z Zakładu Obserwacji Ziemi CBK PAN (kierowniczka projektu ARICA) będzie mentorką podczas tego konkursu.

Szósta edycja CASSINI Hackathon odbędzie się równolegle w 11 europejskich krajach, Krakowski Park Technologiczny jest organizatorem spotkania w Polsce. Dla uczestników będzie to szansa, by się spotkać, wspólnie pracować, a przede wszystkim stworzyć nowatorskie rozwiązania wykorzystujące dane satelitarne. Na najlepszy zespół w Polsce czeka nagroda główna w wysokości 10 tysięcy złotych. Zwycięskie zespoły z każdego kraju wezmą także udział w walce o półroczny program mentoringowy, który obejmuje 100 godzin indywidualnych konsultacji z ekspertami.

Celem tegorocznej edycji wydarzenia jest wypracowanie inteligentnych rozwiązań wspierających ideę międzynarodowej współpracy dla rozwoju gospodarki oraz pomocy humanitarnej w oparciu o wykorzystanie danych satelitarnych. Każdy uczestnik otrzyma dostęp do europejskich danych satelitarnych oraz wsparcie w zrozumieniu, jak te dane oraz dane nawigacyjne można zastosować.

Więcej informacji oraz rejestracja: https://www.cassini.eu/hackathons/

Przewiń do góry