Centrum Badań Kosmicznych PAN

tel. (+48) 224-966-200
Menu

Wizyty w CBK PAN

Centrum Badań Kosmicznych PAN to miejsce, gdzie spotkasz najlepszych specjalistów od badań kosmicznych. Możesz u nas zobaczyć laboratoria, w których powstają i są testowane instrumenty wysyłane później w kosmos, w tym na odległe planety. Centrum jest otwarte na wizyty gości, w szczególności zorganizowane grupy młodzieży szkolnej. W zależności od wieku i zainteresowań uczestników organizujemy dla nich wykłady, prezentacje lub warsztaty z różnych dziedzin.

Wizyty w siedzibach CBK PAN odbywają się godzinach pracy Instytutu, co może czasem utrudniać zwiedzanie laboratoriów lub kontakt z naszymi pracownikami. Mając to na uwadze, co roku aktywnie uczestniczymy w dwóch najważniejszych wydarzeniach popularnonaukowych, m.in w: Pikniku Naukowym (Warszawa, maj/czerwiec) i Festiwalu Nauk (Warszawa, wrzesień). Podczas tych imprez nasi naukowcy i inżynierowie prezentują swoje najnowsze osiągnięcia naukowe i inżynieryjne.

Okazjonalnie bierzemy udział w wielu piknikach i festiwalach naukowych w całej Polsce. Zachęcamy do śledzenia informacji na naszej stronie www oraz profilu Fabebook.

Przewiń do góry