Konkurs na imiona pierwszych polskich satelitów został rozstrzygnięty. Internauci zdecydowali, że pierwszy polski satelita powinien otrzymać imię LEM, natomiast drugi Heweliusz. Wszystkie osoby zaintersowane zarówno projektem BRITE-PL jak i samym Konkursem zachęcamy do odwiedzenia strony: www.brite-pl.pl.
Więcej o Konkursie można przeczytać na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego: http://www.nauka.gov.pl/ministerstwo/aktualnosci/aktualnosci/artykul/lem-patronem-pierwszego-polskiego-satelity/