24 maja br. w warszawskim centrum EXPO XXI odbyło się Forum Sektora Kosmicznego 2018. Podczas konferencji były prezentowane sesje tematyczne dotyczące ewaluacji polskiego sektora kosmicznego oraz potencjału i kierunków jego rozwoju.
W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Inspektoratu Implementacji Innowacyjnych Technologii, Polskiej Agencji Kosmicznej oraz podmiotów zrzeszonych w Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego, a także przedstawiciele Europejskiej Agencji Kosmicznej, Komisji Europejskiej, Europejskiego Obserwatorium Południowego, organizacji pozarządowych.
FSK2018 towarzyszyła wystawa dokonań polskich podmiotów sektora kosmicznego oraz instytucji wspierających. Szacuje się, że w wystawie wzięło udział ok. 60 podmiotów.
Szczegółowe informacje na temat Forum Sektora Kosmicznego 2018 znajdują się na stronie organizatorów przedsięwzięcia – Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego oraz Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.
Więcej informacji po polsku: http://space.biz.pl/forum-sektora-kosmicznego/konferencja-fsk-2018/
Więcej informacji po angielsku: http://space.biz.pl/space-sector-forum/space-sector-forum-2018/