Centrum Badań Kosmicznych PAN

tel. (+48) 224-966-200
Menu
15 września 2022

Dzień otwarty w CBK PAN

Już w najbliższą niedzielę 18 września Centrum Badań Kosmicznych PAN otworzy swe podwoje dla zwiedzających. Zapraszamy na Dzień Otwarty, który organizujemy w ramach tegorocznego Warszawskiego Festiwalu Nauki.

Spotkania z naukowcami, wykłady i aktywności dla najmłodszych. Opowiemy o tym, czym zajmuje się CBK PAN, jakie instrumenty badawcze wykonaliśmy i czego dzięki nim dowiedzieliśmy się o kosmosie. Zaplanowane są też dwa wykłady popularno-naukowe:

  • 10:30 „Europejski program Copernicus – w jaki sposób są wykorzystywane zobrazowania satelitarne Ziemi” – dr Anna Foks-Ryznar
  • 12:00 „Rozważania o planetach pozasłonecznych” – dr Paweł Wajer

Dla chętnych przewidujemy warsztaty pt. „Kosmiczny detektyw”  oraz ,,Zabawy i quizy teledetekcyjne”.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego Centrum Informacji Kryzysowej (CIK), które wykorzystując dane satelitarne wspiera służby ratunkowe w sytuacjach kryzysowych, jak powodzie lub rozległe pożary. Pracownicy CIKu wygłoszą też dwie krótkie prelekcje „Kultura i planowanie bezpieczeństwa” oraz „Geoinformacja w służbie”.

Nie zabraknie opowieści o Marsie i bazie marsjańskiej, tematu zawsze elektryzującego słuchaczy i pobudzającego wyobraźnię nie tylko najmłodszych miłośników kosmosu.

Przewidziany jest również pokaz tworzenia jądra komety.

Zapraszamy do gmachu głównego Centrum Badań Kosmicznych PAN (ul. Bartycka 18A) już w niedzielę 18 września 2022, w godz. 10:00 – 15:00.

 

Przewiń do góry